ANALIZY ODPADÓW

Zapewniamy akredytowane pobieranie oraz badania ponad 600 rodzajów odpadów

Badania odpadów wykonujemy zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA GOSPODARKI z dnia 16 lipca 2015 r. w sprawie dopuszczania odpadów do składowania na składowiskach (Dz. U. z 2015 r., poz. 1277).

Przeprowadzenie badań odpadów – tzw. testów zgodności, potwierdza bądź nie możliwość składowania odpadów na składowiskach danego typu.

Testy zgodności odpadów należy wykonywać regularnie – co najmniej raz na rok. Wspomniane testy mogą być wykonywane nawet częściej, zależnie od rodzaju składowanych odpadów lub w sytuacji zmian procesów technologicznych produkujących odpady.

Możliwa jest również ogólna ocena składowiska – wykonujemy także inne badania, jak np. skład morfologiczny czy objętość i ciężar masy odpadów.

Ogólne badanie składowiska czy test zgodności odpadów są konieczne do oceny wpływu takich miejsc na środowisko naturalne. Dzięki testom jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy składowane odpady nie rozkładają się w sposób szkodliwy dla otoczenia, są zachowane dopuszczalne graniczne wartości wymywania oraz czy dany rodzaj odpadów może być w ogóle w konkretny sposób przechowywany.

Laboratorium – badania odpadów

Przeprowadzane w naszym laboratorium badania odpadów to kluczowa kwestia, pozwalająca na uzyskanie precyzyjnych informacji dotyczących ich składów. W swojej pracy wykorzystujemy najlepszej jakości narzędzia, dzięki którym otrzymujemy wiarygodne wyniki analiz.

Mamy ogromną wiedzę oraz bogate doświadczenie, co pozwala nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Naszym priorytetem jest budowanie relacji z klientami, dlatego do każdego powierzonego w nasze ręce zlecenia podchodzimy indywidualnie oraz rzeczowo.

Laboratorium badania odpadów – dlaczego my?

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy do swojej pracy podchodzą z energią oraz skrupulatnością. Nasze usługi zostają indywidualnie dopasowane do klientów, by cały proces przebiegał zgodnie z ich potrzebami. Zależy nam na przekazywaniu klarownych informacji odnośnie do badań oraz próbek, co spotyka się z uznaniem ze strony osób korzystających z dostępnej oferty.

Wybierając naszą firmę, można zyskać pewność odpowiedzialnego i precyzyjnego podejścia do współpracy. Dbamy o dobro oraz satysfakcję klientów, a do laboratoryjnych badań odpadów podchodzimy z dużą dozą cierpliwości i dokładności.

Testy zgodności odpadów – dlaczego warto wykonywać?

Testy zgodności odpadów wykonujemy zgodnie z katalogiem odpadów. Opieramy się na Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 roku, a także Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 16 lipca 2015 roku.

W ten zapewniamy akredytowany pobór oraz badania ponad 600 rodzajów odpadów.

Co więcej, przygotowujemy również podstawowe charakterystyki badanych próbek, by nasi klienci zyskali odpowiedzi na wszelkie niejasności z tego zakresu.

Dysponujemy najlepszej klasy sprzętem, co pozwala nam na wykonywanie zaawansowanych, a zarazem drobiazgowych testów zgodności odpadów.

Badania odpadów – co nas wyróżnia?

Wybór naszej placówki niesie za sobą wiele korzyści. To przede wszystkim gwarancja odpowiedniego podejścia do zlecenia, zastosowania wysokiej jakości urządzeń badawczych oraz przeprowadzenia analizy w dobrze wyposażonym laboratorium. Do każdego zadania podchodzimy w sposób rzeczowy oraz elastyczny, stosując w pełni sprawdzone metody badawcze. Jesteśmy skuteczni, a nasza praca przebiega z zachowaniem wszelkich norm oraz zasad bezpieczeństwa.

W przypadku jakichkolwiek pytań udzielamy dokładnych odpowiedzi i na bieżąco informujemy klientów o postępach przeprowadzanych przez nas analiz. W razie pojawienia się niejasności warto się do nas odezwać, abyśmy mogli pomóc w ich wyjaśnieniu.